Prečo pediatrička nechce synovi urobiť preventívnu prehliadku?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

celá rodina sme poistení v Unione. S 10-ročným synom som bola na zubnom vyšetrení v decembri a následne som si chcela dať úkon preplatiť v poisťovni. To nebolo možné, lebo syn nemal preventívnu prehliadku u pediatra - novinka v poisťovni od júna 2022). Zubnú prehliadku máme. Tak som zavolala pediatričke a zistila som, že posledná preventívna prehliadka bola 27.10.2020 a následne som ju poprosila, aby nás objednala na preventívnu, keďže poisťovňa mi nechce úkon preplatiť a ďalší termín u zubára máme vo februári. Lekárka ma úplne "zrušila", že nás na preventívnu prehliadku zavolá začiatkom júna, keď bude mať syn 11 rokov. Nepochodila som, ani keď som sa jej pokúsila vysvetliť, že poisťovňa mi úkony nepreplatí. Povedala som jej, že som pozerala zákonník, kde je uvedené, že sa má absolvovať 1x prehliadka každé 2 roky. Mám vraj čakať do júna.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri momentálnom zahltení systému chorými deťmi sa bohužiaľ nedá robiť prevencie "len tak" bez dlhšieho plánovania.

Neviem Vám poradiť ako postupovať. Je to o indoviduálnom prístupe a dohovore Vás a pani doktorky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas