Preventívna prehliadka u zubára

15. máj 2023

Ahojte boli ste niektorá na preventívnej prehliadke u zubára? Ja som bola začiatkom 4mesiaca a rontgen mi nerobili našla jeden kaz tak ma objednali o tri týždne ešte sa pýtala že či chcem aj druhú prehliadku že bývajú 2,lenže ona že by radšej nech prídem až po pôrode že by spravila aj rontgen.Potom mi to ako preplatí poisťovňa či ako? Lebo nechápem keď je prehliadka u zubára dvakrát počas tehotenstva prečo na druhú až potom.Boli ste tak niektorá nebol nejaký problém?

e1i
15. máj 2023

V tehotenstve mas narok na dve pp lebo sa vacsinou viac kazia zuby vtedy. Jednu na zaciatku,jednu ku koncu tehotenstva. To sa vsak nerata k pp potrebnej k uhrade benefitov. Ja som musela ist aj "treti" raz po tehotenstve aby som mala narok na benefit v dalsom roku. Tak mi povedala sestricka u mojho zubara. Resp bola som raz v tehotenstve a raz po nom ako na pravidelnej. Druhu v tehotenstve mi nestihol

autor
15. máj 2023

@e1i aha tak myslíš keď som teraz bola na prvej a chcem uplatniť benefit za plombovanie u zubára že mi to teraz nepreplatia?

e1i
15. máj 2023

Ak si chces tento rok uplatnit plomby tak je dolezite mat pp za minuly rok

autor
15. máj 2023

@e1i aha ďakujem tu mám koľko tak maximálne preplatia za zuby na jedenkrát?

e1i
15. máj 2023

Aku mas zp. Ja union a mne kludne aj celych 100 naraz

autor
15. máj 2023

@e1i všeobecnú

e1i
15. máj 2023

Tam musis mat aj pp u gynekologa aj vseobecneho ak mas obe tak tam tusim 25 ci 30 na jedenkrat najviac

kikavadi
15. máj 2023

VSZP myslím max 100e, preplatia už aj jednorazovo (kedysi bolo max 30e na jednu návštevu). Ale musíš mat preventívnu prehliadku u všeobecnej lekárky aj zubára za rok 2022.

e1i
15. máj 2023

@kikavadi aj na gynde u vszp alebo muz u urologa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre