Prečo sa 25 dňový syn pučí, dvíha nohy a snaží sa tlačiť?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

môj 25 dňový syn má posledné dni takýto stav: Pučí sa, dvíha nohy, snaží sa tlačiť, ale nevykaká sa. A to robí dokola, len ho to rozčúli a vyrušuje ho to aj zo spánku. Avšak stolicu má v poriadku, ciká tiež.

Skúsili sme cvičiť, masírovať, ležať na brušku, dali sme feniklový čaj, Espumisan L. Bez zmeny. Stále to robí.

Čo by to mohlo znamenať?

Ako mu môžme pomôcť?

Máme ísť k pediatričke?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho, čo píšete ide o dojčenskú koliku. Všetko, čo robíte robíte veľmi správne, robte to aj naďalej.

Ak je kojený, odsledujte si v strave, po akom Vašom jedle to robí - tú potravinu nejedzte.
Espumisan pravidelne 5x denne po 25 kvapiek, feniklový čaj iba lyžičku pred kojením, inak iba mliečko, dieťa ešte čaj nemá piť (do 6 mesiacov).

Cvičenie nožičkami, masírovanie v smere hodinových ručičiek, niektoré deti sa uhontrlajú trošku na rukách alebo ležadlách.

Koliky sú ťažkým obdobím, ale treba sa sústrediť na to, že je to "len" obdobie, ktoré prejde postupným dozrievaním gastrointestinálneho traktu a bude lepšie (väčšinou po 3.- 4. mesiaci).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas