Prečo sa 5 ročné dieťa zhlboka nadychuje?

Zodpovedané
1. feb 2021

Dobrý deň,

mám 5 ročného chlapčeka, ktorý sa začal stále zhlboka nadychovať. Začalo to keď teraz po novom roku nastúpil do škôlky. Hrá sa, šalí sa, skáče, tancuje a nezadýcha sa.

Keď je v kľude, tak začne vzdychať. Počas minulého týždňa to ustúpilo, no dnes to robil často. Keď som sa ho opýtala, že prečo to robí, tak povedal, že ho tu bolí tak preto to robí. Ukázal na trojuholník - bránicu.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o obštrukciu (ako keby zúženie) dýchacieho stromu, na to je však potrebné lekárske vyšetrenie a mal by problémy aj počas hry.

Ale bez popočúvania Vám neviem bohužiaľ odpovedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas