Prečo sa dvojročný syn stále škriabe na tvári?

Zodpovedané
1. okt 2019

Dobrý deň,

už dva týždne máme problém s tým, že môj dvojročný syn sa škriabe na tvári. Teda nemôžem to nazvať škriabaním, ale ide o to, že si skôr stále prechádza rukami po tvári. Oči, nos uši, čelo. Robí to nonstop. Iba keď sme vonku, tak ho to prejde. Doktorka mu dala Aerius na alergiu, ale nezaberá. Plus od dnes Pamycon.

Zajtra ideme na ORL. Syn má doškriabaný celý nos a už večer ťažko zaspáva.

Ešte doplním, že doma máme psa. Jediné, čo som synovi menila, tak to bola jeho zubná pasta a prešli sme z Nutrilon 3 na 4. Periem v Persil sensitive.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

a koža nie je suchá?

Môže ísť aj o prvé prejav atopie.

Určite poriadne premasťujte kožu Excipial a kalciová masť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas