Prečo si 5-mesačný synček stále chytá uško na pravej strane?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

5-mesačný synček si chytá uško na pravej strane. Neplače, nemá teplotu. Keď mu ho chytím, tak je v kľude.
Zub sme si zatiaľ žiaden nevšimli (hoci si začal viac masírovať ďasná).

Môže to byť aj z objavenia ušiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

chytanie ušiek je jeden z častých prejavov idúcich zubkov. Ak by malo ísť o infeckiu uška, bol by nepokojný, nemuselo by mu chutiť papať, mal by teplotu a prípadne aj soplík. Takže buď si objavil ušká, alebo o chvíľu vykukne prvý zub.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas