Prečo štvorročný syn často kaká?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

môj štvorročný syn často kaká po každom jedle. Stolica je normálna hnedá. Nie je hnačkovitá a ani tvrdá. BioGaia nepomáha. Jedálniček má pestrý.

Ráno pije teplý čaj, potom má jogurt. Na obed mäso s prílohou, zelenina. Alebo bezmäsitý obed, omáčka s vajíčkom. Na olovrant máva výživu, banán alebo jablko. Polievky papá. Večer spapá chlieb, šunku, papriku, šalátovú uhorku.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

prospieva synček, priberá?

Takáto frekvencia stolíc je naozaj dosť atypická a nejaké vyšetrenie by si zaslúžila aj v prípade, že synček priberá a prospieva.

V prvom rade by som chcela vylúčiť celiakiu (krvný odber) a potom iné potravinové alergie (prípadne intolerancie). Toto však väčšinou nerobí všeobecný pediater (ako ktorý), ale odosiela na špecializované gastroeneterologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas