Strava v tehotenstve

zuzanna24
5. aug 2015

Zaujimalo by ma, kolko a co zjete pocas dna tie, co ste tehotne... vas jedalnicek..Ja mam rano ovsenu kasu s mliekom, medom a orechmi, potom az obed to je vacsinou ryza alebo zemiaky s masom a prilohou, nieco sladke, potom jabko dve alebo banan a vecera vacsinou chleba s vajickom cottage cheesom, rajcinami paprikou alebo nejakou zeleninou co mam zrovna poruke... beriete aj umele vitaminy, teda okrem kyseliny listovej?

milota164
5. aug 2015

ja som brala len kyelinu listovu a co sa tyka jedla tak to som nejak specialne neriesila, jedla som ako predtym akurat som si na zaciatku davala pozor na plesnove syry ale nakoniec ked som sa pytala doktora tak mi ich dovolil 🙂

ingrid2304
5. aug 2015

Ja som stravu v tehotenstve neriešila. Nejedla som akurát tie spomínané plesňové syry (lebo som to niekde čítala, že sa to nemá). Ja som bola inak stále hladná, takže nočné nájazdy na chladničku boli u mňa bežné 🙂 Raz som dostala strašnú chuť na segedín (lebo kamoška na FB sa chválila, že ho má práve na večeru), že som si ho šla o 22hej uvariť a po 23tej som sa ním napchávala :D Muž mal zo mňa radosť :D

sabina1975
6. aug 2015

@zuzanna24 cele tehu som stravila s hlavou v mise hned ako som zjedla hocico varene ale klobasa slanina zapekane rozky cibula a cerstva zelenina to vacsinou ostalo vo mne takze na takejto " zdravej " strave som tehulkovala pribrala som 9 kilo a tyzden po porode boli prec kojim este stale 21 mesiacov nebrala som ziadne umeliny ani kys.listovu

aber
14. aug 2015

Ahojte ja som mala dni keď som ani vodu v sebe neudržala.

Zaujímavé, že vyprážaný syr s varenými zemiakmi môžem ani raz som z nich nevracala... Zato suchare som tiež nemohla.
Ja mám chuť na samé nezdravé veci, mäso jem asi raz za 3 týždne, surové ani vo sne, milujem varené zemiakyv šupke a neznesiem uvarené vajíčka čo je pruser, lebo som išla robiť francúzske zemiaky a nemohla ich dokončiť... Ovocie len melón ostatné nechutí a zelenina OK asi tak zatiaľ som pribrala kilo, lebo mesiac som vracala,najväčšiu blbosť čo som doteraz jedla som zajedala kešu oriešky s bananmi v čokoláde...

aber
14. aug 2015

@zuzanna24 orechy by som asi vynechala sú alergén

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre