Pribúdajúce pigmentové fliačky u 1,5 ročnej dcérky. O aký problém ide?

Zodpovedané
28. máj 2020

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc ohľadom pigmentových fľakov, ktoré pribúdajú na tele mojej 1,5 ročnej dcérky.

Boli sme už aj u kožnej, ale nevedela uviesť príčinu. Ja som si už kadečo študovala, ale sa aj vyľakala. Najviac ich má na chrbátiku, pod krkom, okolo bruška a medzi nôžkami.

Sledujem ich možno už vyše trištvrte roka - rok. Iné problémy dcérka nemá. Jedna doktorka nás upozornila, že by mohlo ísť o fľaky bielej kávy. Skúsime aj inú kožnú, prípadne sa objednáme aj na špecializovanú ambulanciu, kde riešia tie fľaky bielej kávy (taktiež neurofibromatózu).

Ja už som aj zvažovala, či to nemôže byť alergia na niečo. Po ukončení dojčenia jej dávam Kendamil a chutí jej.

Z čoho môžu vznikať pigmentové fľaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdupovediac by som to nechala do rúk kožného lekára. Tiež by som sa z tej poslednej foto zamýšľala či nejde o fľaky cafe au lait, na tých predchádzajúcich foto by som pokojne povedala, že sú to aj pozostatky po kiahňach.

Nemyslím si, že by malo ísť o prejav alergie, aspoň som sa s takýmto zatiaľ nestretla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas