Ročný syn má suchú stolicu a stále pýta kravské mlieko. Je to v poriadku?

Zodpovedané
21. júl 2019

Dobrý deň,

môj syn má rok a mesiac. Dávam mi kravské 3,5% mlieko. Má tvrdú stolicu, ktorá je občas aj s krvou. Vtedy mu natriem ritťu Framykoinom. Najviac ma trápi, že stolica je suchá a občas má žltočiernu farbu.

Okrem mlieka veľa nechce jesť. Čiže varené jedlo má málokedy, aj keď mu ho stále ponúkam. Odmieta.

Je to v poriadku?

Z odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ročné dieťa nemá piť kravské mlieko. Preto môže byť jeho stolica suchá, môže ho zapekať.

Mal by piť pokračovaciui umelú formulu. Natierať riťku Framykoinom taktiež nie je správny postup, radšej siahnite po niečom bez obsahu antibiotika - napr. calciová masť.

Keďže pije veľa mlieka, je zasýtený a nechce Vám papať potraviny. Dieťaťu v tomto veku stačí 330 ml mlieka denne (v tom sú zarátané aj dávky v jogurtoch).

Skúste zmeniť tieto veci a mala by sa upraviť aj stolica aj postoj k ostatnému jedlu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas