Skoro 5 ročný syn zvracia ako ucíti smrad. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho skoro 5 ročného syna. Problém je, že ho napína, keď ucíti smrad. Keď zacíti kapustu, rybu - hneď mu je na zvracanie. V škôlke už pani učiteľky vedia, aby ho takéto jedlá ani nenútili jesť.

Ale čo ma trápi najviac je, že už 3x išiel zo škôlky domov len preto, lebo bol v škôlke kakať a zo smradu hneď zvracal. Poslednýkrát to bolo v škôlke z toho, že spolužiak bol na veľkej potrebe počas času, kedy ostatné deti obedovali. Dvere do umývarky a wc sa v škôlke nezatvárajú a môj syn zacítil smrad a následne zvracal.

Doma to isté. Keď ide na wc, tak hneď ako kaká - zároveň aj splachuje. Z dôvodu, aby necítil smrad. Viackrát sa nám stalo, že sa doma vykakal a hneď ho aj naplo.

Veď predsa nemôžem nonstop sprejovať wc.

Čo nám odporúčate?

Mám kontaktovať našu pediatričku?

Ďakujem

Dobrý deň,

párkrát som už niečo podobné riešila. Chce to čas, skúsiť potrieť niečo voňavé pod nos, niekedy pomôže aj psychológ.

O ochorenie nejde. Synček Je proste taký citlivý na pachy nateraz. Môže sa to zmeniť.

Rozumiem Vášmu problému aj tomu, že je s tým ťažko. Psychologicka pomoc by bola asi najvhodnejšia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas