Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Soplík, ktorý sa nedá odsať. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
21. sep 2020

Dobrý deň,

mám dvojročnú dcérku, ktorá mala od narodenia niekoľkokrát nádchu. Vždy jej to trvá v priemere 11 dní. Problém je v tom, že ako jej nádcha začne, pol dňa sa jej soplík dá odsať, ale obvykle večer v ten prvý deň už neviem nič odsať. Všetko ostáva vzadu.

Snažím sa odsať s odsávačkou na vysávač a nič. Žiadna úľava. Zvykla som dávať Sinupret, Libenar, Physiomer,Qixx. Na noc Nasivin, ale ani po Nasivine sa dýchanie nezlepší,ani jedna dierka sa jej neodopchá. Donedávna ako tak zaberali Fenistil kvapky na noc, ale ani to už žiaľ nefunguje.

Existuje ešte niečo, čo by sme mohli vyskúšať? Momentálne som už aj od Nasivinu a soľných roztokov upustila, lebo sa mi zdalo,že jej to sliznicu ešte viac dráždilo. Jednoducho prvé tri dni a noci máločo odsajem, chrčí (hlavne v noci).Potom sa to skľudní a ide to. Lenže potom už máme vždy aj kašel.

Malá má menší noštek, niekedy je problém odsávačku dobre v nose umiestniť v správnom sklone, aby sa to odsalo. Nos si vyfúkať nevie. Teraz má soplíky, určite však nie sú zelené, aby jej v nošteku držali a a zase sa to opakuje.

Teraz som sa vrátila k Libenaru, ktorý mi príde jemnejší. Pri prvej dcérke takéto problémy neboli.

Je niečo,čo by sme mohli ešte vyskúšať, možno aby aspoň na noc mohla dýchať aspoň jednou dierkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

ešte ste nepísali o inhaláciach či toleruje, tie pekne zvyknú uvoľniť noštek. Inhalátory sa dajú kúpiť kdekoľvek na nete a inhalovať Vincentkou alebo fyziologom.

Ešte existuje kúra na soplíky - rinogermina. Skúsenosti mám skôr u škôlkarskych soplíkoch, ale nevidím dôvod neskúsiť aj u Vás.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová