Sú slinky zafarbené od jedla pozostatkom gastroezofágového refluxu?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

v 3. mesiaci bol mojej dcére diagnostikovaný gastroezofágový reflux (GER). Nezvracala, len občas vytieklo mlieko z pusinky, bola veľmi podráždená a plačlivá. Poslali nás na sono, kde primár zistil, že má tichý reflux a mliečko jej behá v pažeráku. Prospievala však veľmi dobre. Nasadila som jej Hipp AR a postupne sa to lepšilo aj s príkrmami od 4. mesiaca.

O týždeň budeme mat 7 mesiacov a zdá sa, že GER ustupuje. Niekoľkokrát za deň sa jej stáva, že grgne a vybehnú jej slinky zafarbené od papania alebo čajíku.

Je to pozostatok GER?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno slinky sú zafarbené od jedla, ktoré dôsledkom refluxu sa vracia pri grganí späť do pusinky.

GER sa vekom lepší, takže postupne by malo prísť k tomu, že dcérka ho mať nebude.

Antirefluxové opatrenia robte až do úplneho vymiznutia GER.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas