Sú zvýšené leukocyty v moči 18 mesačného dieťaťa nebezpečné?

Zodpovedané
2. máj 2021

Dobrý deň,

dcérka bude mať 18 mesiacov a začala sa chytať pri cikaní medzi nohy. Mala som pocit ako keby trošku smrdkala. Sprchujeme odspodu denne. Skúsila som urobiť domáci test moču Dekaphan leuco. Vyšli mi tam zvýšené leukocyty, ale nič iné. Ranná moč bol odobratý do mikroténového vrecka.

Je to ešte v poriadku, alebo máme ísť k doktorke?

Momentálne sme 100 km od doktorky.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyšetrenie moču lakmusovým papierikom je čisto orientačné a v podstate nevypovedné. Je potrebné vyšetrenie moč sedimentu, aby sme vedeli či tam leukocyty prípadne aj baktérie naozaj sú.

Ak má dcérka zároveň kliniku - bolesť pri cikaní, je toto vyšetrenie určite vhodné a prípadná liečba močovej infekcie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas