Syn už druhý týždeň kašle. Akú liečbu nám odporúčate?

Zodpovedané
6. nov 2019

Dobrý deň,

môj syn už druhý týždeň kašle a nevieme sa toho zbaviť. Boli sme aj u pediatričky a tá nám dala zase Ditustat. Nepomohol. Chcela mu zobrať výter z hrdla, lebo ho má červené, no nedalo sa. Syn začal plakať a utekať, bál sa. Bral aj Solmucol a žiadna zmena.

Syn nekašle stále. Najviac iba ráno, keď vstane a má aj soplíky. Dávam mu aj zábal na hrdielko, sprej do nošteka.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vírusový kašeľ môže trvať aj 3 - 6 týždňov. Pokiaľ kašeľ nie je vysilujúci (píšete že najmä ráno asi ako pozatekajú hlieniky), tak pokračujte v liečbe podľa charakteru kašľa (suchý Ditustat, vlhký Solmucol) a pridajte Sinupret na uvoľnenie hlienov.

V hygiene nosa pokračujte. Dôležité je aj zvlhčovače vzduchu počas spánku - resp. neprekurovanie suchým vzduchom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas