Treba dávať prevarenú vodu mesačnému dokrmovanému bábätku?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

mám mesačné bábätko a mám málo mlieka. Musím dokrmovať Nutrilonom 1. Dieťa denne spapá od 270 - 350 ml umelého mlieka, preto nám pediatrička nakázala podávať prevarenú dojčenskú vodu okolo 100 ml denne medzi kŕmeniami.

Moja laktačná poradkyňa nesúhlasí s podávaním vody a malý aj tak všetko vypľúva. Nechce to prehltnúť a medzi kŕmeniami spí.

Je nutné vodu momentálne podávať?

A ak by sme ukončili čiastočné dojčenie a prešli len na umelé mlieko, treba vtedy vodu podávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatku v tomto veku nie je potrebné podávať žiadne iné tekutiny okrem mliečka.

Aj pri plnom prípadnom kŕmení umelom mlieku začíname s vodou až pri príkrmoch, čiže najskôr až od 5. mesiaca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas