Trojročný syn má 5 dní teplotu. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

trojročný syn chytil v škôlke soplík, ktorý mu prešiel do kašľa. Mal sklon k laryngitíde a doktorka mu naordinovala sirup Isoprinosine a kvapky Fenistil na večer. Bol celkom ok, ale po týždni sa pridružila teplota. Teploty má už 5. deň (max 38,8°C), inak mu vystúpi tak na 38 - 38,3°C. Po podaní Nurofenu/Panadolu teplota klesne.

Syn má už mäkký kašeľ, soplíky stále v dutinách, naparujeme, difúzujeme. Je e čulý, chutí mu papať. Len tie teploty a trošku zachrípnutý. Doktorka mu zobrala stery - negatívne, krv - CRP 16,5, leukocyty v norme. Antibiotiká nemá. Doktorka má momentálne dovolenku. Včera - na štvrtý deň sa mu na tváričke spravili dve pomerne väčšie vyrážky neznámeho pôvodu.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďalej pokračujte v liečbe, aj teploty môžu trvať vyše týždňa. Ak sa nehorší ich priebeh alebo frekvencia, chce to iba čas. K vyrážkam sa neviem bez vyšetrenia vyjadriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas