Viete mi poradiť overený prípravok na zmäkčenie stolice trojročného syna?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trojročného syna, ktorý má problém so stolicou. Má ju každý štvrtý deň i napriek tomu, že mu do jedla pridávam ovsené vločky.

Skúšali sme už veľa babských receptov - od sliviek po jablká, ktoré je denne. Iné zdravotné a ani tráviace problémy nemá. Problém je v tom, že stále, keď sa pýtame povie, že ho to bolí, a preto kakať nechce. Nakoniec sa vykaká, ale je to veľmi náročné na psychiku. Jednak ho nenútiť a vydržať s ním, lebo je strašne podráždený a iba chodí a všade si sadá.

Viete mi poradiť overený prípravok, alebo hocičo na zmäkčenie stolice?

Ďakujem

Dobrý deň,

výbornú skúsenosť mám s Forlax.

A extrémne dôležitý je príjem tekutín - aspoň liter a pol denne. Ďalej skladba stravy - zelenina, ovocie.

Naopak minimalizovať sladkosti a múku. Dôležitý je pohyb.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas