Vráti sa synovi chuť do jedla, keď doužíva antibiotiká?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

2-ročný syn ešte 30.10.2022 ochorel, dostal horúčky 39°C. Pediatrička mu na základe CRP s hodnotou 50 predpísala Klacid. Po dvoch dňoch sme skončili v nemocnici, nakoľko začal odmietať jesť a piť, dokonca neprijal ani lieky.

V nemocnici zistili, že má zápal pľúc. Po 6 dňoch sme sa vrátili domov, začal piť a prijímať lieky. Problém však je, že odmieta uvarené jedlo - ako keby mal nejaký blok. Zje len to, čo sa nemusí jesť lyžicou - chlieb s maslom, zemiaky, vajíčka, výnimočne termix, ráno a večer vypije mlieko. Predtým to bol dobrý jedák, mal rád polievky, jedával aj mäsko s prílohou.

Vráti sa mu chuť do jedla, keď doužíva antibiotiká?

Môže tento stav súvisieť s prekonanou chorobou?

Nemôže to byť len nejaký blok?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to prechodný stav - ani Vám nie je pri ochorení dvakrát do jedla. Zápal pľúc je pomerne vážne ochorenie a hoci vyzerá klinicky lepšie, chce to čas.

Nenútila by som ho, netlačila by som na neho. Chuť do jedla sa prinavráti vtedy, keď bude zdravý. Druhá vec je, na deti veľmi pôsobí hospitalizácia, hoci to možno nebadať.

Dajte mu čas, lásku, starostlivosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas