Vrátila sa synovi aftózna stomatitída?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom mal 3-ročný synček aftóznu stomatitídu. Dva týždne bol doma a dva týždne v škôlke. Opäť sa začal sťažovať na bolesť ďasna. Podnebie v ústach má opäť samú aftu, rovnako tak aj na ďasnách. Na kolene sa mu vo štvrtok vytvorili dve vyrážky, ktoré už ale uschli. Na rukách má takáto fľaky a na chodidlách zatiaľ 3 červené fliačky. A má náznak vyrážok alebo fľakov na pipíku. Zatiaľ nemá zvýšenú teplotu.

Nemôže to byť podľa prejavov siedma choroba?

Mohla sa mu vrátiť aftózna stomatitída?

V čo môže byť problém a ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o siedmu chorobu. Synčeka izolujte.V prípade horúčok podávajte lieky od horúčky, na afty v ústach Glimbax, pri svrbení pokožky kúpele v hypermangáne či na predpis antihistaminiká. Môžete podávať aj vitamíny skupiny B.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas