Vrodená hydronefróza u štvormesačného dieťaťa. Čo nás ďalej čaká?

Zodpovedané
22. apr 2021

Dobrý deň,

dcéra má od narodenia rozšírenú panvičku na ľavej obličke. Teraz máme 4 mesiace. Najskôr to bolo 8 mm o 2 mesiace 22 mm a teraz po mesiaci a pol už má panvičku 28 mm. Takisto ma aj rozšírené kalichy 11 mm. Už je to 3-4 stupeň.

V správe sa píše, že je tam hyperecho 2,5 mm.

Prečo sa to rozširuje?

Moč má v poriadku, nemáva bolesti (aspoň to na nej nevidím), plienky máva pocikané.

Je možné, že pôjdeme na cystografiu?

Čo nás ďalej čaká?

Môže to byť ešte horšie?

O záver výsledkov mame volať.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

postup už je v kompetencii špecialistov, nemám toľké skúsenosti, aby som Vám vedela adekvátne odpovedať.

Tento stupeň sa už zlepšiť nezvykne. Je nutná cystouretrografia, aby sa zistil možný reflux alebo obštrukcia traktu a riešil sa problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas