Z čoho má dcéra ako keby "olejový" moč?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

moje 3-ročná dcéra má ako keby olejový moč, ktorý vyzerá doslova ako slepačia polievka. Včera a predvčerom som jej musela dať Prednison čapík, lebo mala vyrážky na celom tele. Asi nejakú alergickú reakciu. Najprv sa jej vyhádzalo brucho, chrbát, potom aj ruky, nohy a tvár. Červené vyrážky potom vybledli a mierne sa to zlepšilo.

Z čoho sa mohla dcérka vyhádzať?

Môže mať "olejový" moč z toho, že som jej podala čapík?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno môže ísť o súvis. Čapík sa rozpustí v konečníku a pri cikaní môže časť z neho vyjsť v takejto forme.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas