Z čoho môže 7-ročný syn zvracať a hnačkovať?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

môj 7-ročný syn v priebehu cca šiestich týždňov zvracal a hnačkoval 5x. Zo začiatku som si myslela, že je to viróza, resp. že mu nesadlo niečo z jedla. Predtým ako to začalo mal stolicu približne každý druhý deň a bola normálna formovaná.

Od prvého zvracania a hnačkovania má častejšie stolicu. Pár dní je dobre a potom znova zvracia a hnačkuje.

Mám riešiť tento stav s doktorkou?

Môže to byť stále z jedla, ktoré mu nesadne?

Aké vyšetrenia mám žiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav je vhodné riešiť s Vašou pani doktorkou. Predpokladám, že vezme stolicu na vyšetrenia, prípadne krv či sonografiu. Každý má svoj postup, záleží od lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas