Z čoho môže mať 13-mesačný synček riedku stolicu?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

môj 13-mesačný chlapček mal pár dní hnačku. Následne mal stolicu v poriadku, potom 3 dni znova hnačku. Vyšiel mu zúbok. Ďalšie 2 dni bol zase v poriadku. Teraz má znovu riedku stolicu a menej papá.

Riedku stolicu má 2x cez deň a raz v noci. A to až tak, že ho musím okúpať.

Má virózu, alebo mu ide ďalší zúbok?

Máva mlieko z obchodu 3,5% a pije aj čajiček.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o virózu, diétnu chybu alebo rast zúbkov. Nasadila by som probiotiká Probiofix imun baby, využívať celé balenie.

Dbajte na hydratáciu, stráca vodu hnačkami aj týmito obrovskými teplotami vonku. Pár dní varte diétnejšie - môžete viacej ryžu, cestoviny, pečivo, zemiaky, banán, jablko bez šupky. Zo zeleniny skôr mrkva a batat.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas