Z čoho môže mať 20-mesačný syn už týždeň mierne zvýšenú teplotu bez iných prejavov?

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

20-mesačný syn má už týždeň každý deň mierne zvýšenú teplotu. Niekedy 1x za deň. Dnes od rána sa teplota pohybuje v rozmedzí 37 - 37,5°C. Okrem toho nemá žiadny soplík, ani kašeľ, ani vyrážku. Stolica je normálna, jesť mu chutí. Očakávame posledné stoličky 5ky, ale ešte nemá ani navreté ďasná, takže to je tiež ešte v nedohľadne. Má dobrú náladu. Keď sa pýtam na bolesti, tak na všetko odpovedá nie.

Akurát dnes už má teplotu od rána 37,2 - 37,5°C a bol viac kontaktný a pokojný. Nedávam mu zatiaľ nič okrem Cevitu, vitamínu D a Probiofix imun. Problém je, že od zajtra máme dovolenku na Slovensku, ktorú nevieme stornovať.

Môžeme s ním chodiť na slniečko, do bazéna a podobne?

Ako mu môžem pomôcť?

Jediná vec, ktorú sme si všimli, je že sa mu po 3 týždňoch kľudu opäť vrátil atopický ekzém.

Je možné, že v rámci reakcie na nejakú potravinu takto dlho trvá ekzém plus teplota?

Ďakujem

Dobrý deň,

s dieťatom so zvýšenou teplotou by som do bazéna ani na slnko nešla. Rovnako tak do kolektívov, kde môže nakaziť iné deti.

Ekzém sa často zhoršuje aj pri ochoreniach, či po očkovaní, nielen ako reakcia na potravinu.

Neviem Vám z tohto napísať, čo synčekovi je. Ak ste sa rozhodli ísť na dovolenku, vyhľadvajte najmä aktivity mimo iné deti a minimalizujte pobyt na slnku a vo vode. Skúste skôr prechádzky v lese, či bicyklovanie (niečo pokojnejšie, nakoľko nie je zdravý).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas