Z čoho môže mať 9 mesačná dcérka krv v moči?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má 9 mesiacov a na poradni jej bola zistená krv v moči.

Mali sme priniesť opakovane moč o týždeň v utorok. Stále aj po týždni bola prítomná krv. Moč bol poslaný na rozbor, výsledky boli na druhý deň (U-Sed erytrocyty 42.0 , U-pH +8,5).

O ďalší týždeň sme navštívili nefrológa, ktorý jej odobral krv, spravil ster, priniesli sme moč. Výsledky ešte nemáme. Sme objednaní na sono.

Čo jej môže byť?

Žiadne iné tažkosti nemá. Na koži má dva hemangiómy, ktoré boli skontrolované u kožnej.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to predmetom skúmania. Nedá sa bez výsledkov nič bližšie povedať.

Postup u mňa by bol rovnaký aký zvolila Vaša doktorka - opakovať odber, odoslať na podrobnejší rozbor a potom nefrológia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas