Z čoho môže mať môj syn každodennú kožnú reakciu?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

syn má už mesiac po tele vyrážky, ktoré vyzerajú ako kožná alergia. Lekárka mu v prvotnom najhoršom stave predpísala Fenistil a čapíky s prednizónom, ktoré stav zlepšili. Po dobratí však nastalo opäť zhoršenie. Chystám sa na základe odporučenia ísť so synom na alergológiu. Mám pocit, že sa vyhádže vždy po každom jedle a dokonca aj vtedy, aj keď nezje nič. Nedokážem teda odsledovať, ktorá strava a aké jedlo mu to môže spôsobovať. Na alergológiu máme termín až na február. To je dosť neskoro, keďže ide o každodenný problém.

Pred mesiacom to začalo vyrážkami okolo úst, ale momentálne ich už má kdekoľvek. Zvláštne na tom je, že z večera do rána vyrážky takmer zmiznú, ale počas dňa sa opäť objavia. Intenzita vyhádzania sa však mení aj počas dňa.

Ako by som mohla synovi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

necestovali ste predtým ako to začali niekde do zahraničia? Snažila by som sa vylúčiť mycoplasmu a chlamýdiu (krvnými testami), inak ordinovala liečbu a postup ako Vaša pani doktorka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas