Z čoho môže mať štvormesačná dcérka krv v stolici?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

mám 4-mesačnú dcérku, ktorá mala už niekoľkokrát v stolici krv. Približne 1 týždeň mala hnačky, a preto jej bol vykonaný ster na baktérie a virózy. Výsledky boli negatívne.

Dcérka je viac menej dojčená, ale občas aj dokrmovaná UM. Od narodenia do nedávna sme jej dávali Sunar HA 1, ale prešli sme na Sunar premium 1.

Dokrmovaná UM je naozaj minimálne. Krv v stolici nemala už vyše týždňa (to nemala ani UM), ale dnes UM mala a objavila sa jej krv v stolici znova.

Môže to byť spôsobené UM?

Predtým mala Sunar HA.

Je možné, že je alergická na nejakú zložku, ktorú obsahuje Sunar Premium?

Aká iná môže byť príčina krvi v stolici?

Je potrebné to riešiť s pediatrom?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o prejav alergie na bielkovinu kravského mlieka. To je najčastejšia príčina krvi v stolici u dojčiat.

Určite je vhodné na to upozorniť pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas