Zápcha, zvracanie a bolesť bruška z umelého mlieka. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
20. aug 2021

Dobrý deň,

synček má 5 týždňov a od soboty som mu začala dávať umelé mlieko. Ja som o mlieko prišla, tak som kúpila Bebu AR (má reflux +koliky).

Synčeka strašne zapeká a nemôže sa vykakať. Musím mu pomáhať rektálnou rúrkou a to on musí ešte strašne moc tlačiť, aby niečo vyšlo. Keď už ide, tak sú to doslova bobky.

Veľa začal zvracať svoje mlieko. Keď som zahusťovala Nutritonom, tak bolo všetko ok. Menej grckal. Teraz nechce spať, stále iba plače - až piští od bolesti.

Pravidelne pri každom prebaľovaní cvičíme, masírujem bruško Pupíkom a každý deň dostáva probiotiká.

Čo nám odporúčate?

Mám mu zmeniť mlieko, alebo mám len vydržať kým si bruško zvykne?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite mliečko vymeňte, ak stav trvá viac ako 3 dni. Tieto príznaky znamenajú, že mu mliečko nesadlo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas