Znamená štekavý kašeľ/štekavé kýchnutie automaticky laryngitídu?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

5-ročná dcéra mala od cca 2 rokov niekoľkokrát štekavý kašeľ, ktorý doktorka formou telefonickej konzultácie označila za laryngitídu. Naposledy, keď dcéra zakašlala štekavo, tak ju zastupujúca doktorka (naša mala dovolenku) osobne vyšetrila. Hrdlo bez začervenania, uzliny nezdurené, výter z hrdla preto nebol potrebný, iba z nosa - vyšiel negatívne.

Znamená štekavý kašeľ/štekavé kýchnutie automaticky laryngitídu?

Naša doktorka výtery nerobí, osobne nevyšetrí, pošle len recept na Pamycon.

Ďakujem

Dobrý deň,

kýchnutie nie.

Ale štekavý kašel vždy svedčí pre zmeny v oblasti laryngu - najčastejšie vírusovú laryngitídu. Tá sa lieči symptomaticky, ničím špeciálnym (ani Pamyconom).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas