Znamenajú tieto vyrážky alergiu na slnko?

Zodpovedané
2. sep 2019

Dobrý večer,

rada by som sa poradila ohľadom môjho problému. Sme na dovolenke a dcérka sa nám vyhádzala. Myslíme si, že je to po slniečku. Natreli sme ju krémom Avene s faktorom 50.

Najskôr to vyzeralo ako potničky. Potom sa to po tváričke roztiahlo.

Ako jej môžme pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to spôsobené slnením sa v kombinácii s krémom, alebo spotením sa.

Nevystavujte dcérku priamemu slnku - veľký klobúčik, do vody tričko. kožu natierajte ešte 20 minút predtým ako vyjdete z ubytovania.

Je potrebné po večernom kúpaní ju okamžite natrieť detským mliekom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas