Zvýšené pečeňové testy ALT, AST a aj kreatinkináza u 7 ročnej. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
30. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 7 ročnej dcéry, s ktorou už rok chodíme pravidelne každé tri mesiace do gastroenterologickej ambulancie. Nemá žiadne ťažkosti, len zvýšené Alt,ast, cholesterol aj kreatinkinázu.

AST 1.70 do 2.04
ALT 1.37 do 1.51
LDH 5.88 do 6.87
CK 5.60 do 6.48
Cholesterol 6.13 do 6.21

Každé tri mesiace o niečo vyššie. Mastné jedlá nejedáva. Ostatné mala negatívne. Poslali nás aj na neurológiu.Tam mala EEG dvakrát negatívne. Štítnu žľazu má tiež negatívnu. Povedali, že asi nezistia príčinu.

Poslali nás ešte na reumatológiu, tam sme ešte neboli. Že budeme chodiť len na odber krvi a bude sa to sledovať.

Môžem žiadať ešte nejaké vyšetrenia?

Ak áno, tak aké?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem či boli robené serológie na ochorenia pečene (hepatitídy).

Inak asi naozaj iba sledovať ak nie sú žiadne príznaky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas