Ako podporiť otehotnenie po vysadení antikoncepcie?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

pred polrokom som vysadila HAK, ktorú som brala skoro 4 roky. Pred polrokom som ju vysadila a pred 3 mesiacmi som brala kyselinu listovú. Takže necelých 6 mesiacov sa snažíme o bábo. Menštruácia mi zvykla meškať najviac 10 dní. Teraz som v auguste nedostala a dostala som 14.septembra.

Ako môžme podporiť otehotnenie?

Nedarí sa nám ešte kvôli tej vysadené antikoncepcii?

Ďakujem

Dobrý deň,

antikoncepcia u Vás už nemá vplyv na otehotnenie.

Môžete preventívne užívať vitamíny, u partnera sú takisto vhodné vitamíny.

Pri opakovaných meškaniach menzes je potrebná gynekologická kontrola.

Ak sa Vám nepodarí do roka otehotnieť, tak je potrebná návšteva u špecialistu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič