Krčok mi vytvára protilátky voči spermiám. Máme ísť na IVF?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

som po 2 IUI, ktoré skočilo v 7. týždni - MA. Bola som liečená v centre a zistili mi, že mi krčok maternice vytvára protilátky voči spermiám. Ostatné výsledky boli v poriadku. Aj manželov spermiogram bol v poriadku.

Myslíte, že MA mohol mať súvis s mojou diagnózou?

Dočítala som sa, že pri mojej diagnóze sa vykonáva tzv. postkoitálny test, ktorý mi ale nerobili.

Aký postup by ste nám teraz odporúčali?

Skúsiť ešte IUI, alebo už len IVF?

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň,

príčinou potratu a missed abortion nebývajú protilátky proti spermiám.

Pokiaľ by ste zvažovali insemináciu, je na zvážení postkoitálny test. Podľa veku a iných faktorov je takisto na zváženie IVF.

Vhodná je dohoda s lekárom, u ktorého ste sledovaná.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič