Budem mať nárok na materské, keď vekový rozdiel medzi deťmi bude cca dva roky?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

prvé dieťatko má momentálne 16 mesiacov a ostala som tehotná. Vekový rozdiel medzi deťmi bude približne dva roky. Na staršie dieťatko už nepoberám materskú ale rodičovskú. Stále som zamestnanec.

Budem mať nárok na materské?

Čo všetko musím vybaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské, oznámite nástup na materskú zamestnávateľovi. V 13. týždni si môžete uplatniť aj nárok na tehotenské.

S prianím pekného dňa,
Lenka