Môže sa extrasystólia u bábätka vekom zlepšiť?

Zodpovedané
5. sep 2021

Dobrý deň,

synček má 3.5 mesiaca a pred týždňom sme boli na poradni, kde sa pediatričke nezdalo niečo so srdiečkom. Poslala nás na hospitalizáciu na vyšetrenia a zistili, že má extrasystóliu. Každý štvrtý úder je navyše.

Dali mu lieky každý deň 2x denne okrem víkendu Digoxin a ak sa to do mesiaca nezlepší, tak nás pošlú do Bratislavy do srdcového ústavu.

Sono bruška a RTG mal v poriadku. Zápal nemal žiadny (z krvi) a ešte odobrali krv na to, či prekonal on alebo ja v tehotenstve Covid. Výsledky ešte nemáme.

Kardiologička mi povedala, že to by bol ten lepší prípad.

Môže sa mu to vekom ako bude rásť zlepšovať?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Vaša kardiologička Vám dala správne odporúčanie. Ak nedôjde k zníženiu počtu extrasystol na danej liečbe, bude nutné vyšetrenie na oddelení arytmií Detského kardiocentra.

O ďalšej prognóze extrasystol sa bude dať hovoriť podľa toho, ako zareagujú na liečbu.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/