Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

rozhodne odporúčam napísať si Pôrodné priania, kde si ujasníte a spíšete, čo pri pôrode chcete a čo nie (napríklad aj tie neželané úkony, ktoré ste zažili pri prvom pôrode). Všetko je o ľuďoch...na tom to celé stojí aj padá...Keď budete mať spísané Vaše priania, venujte čas a energiu výberu miesta pre pôrod. Je to veľmi individuálne, hľadajte takého lekára a zariadenie, kde budú Vaše priania akceptovať a rešpektovať a kde si Vy budete vedieť predstaviť, že tam privediete dieťatko na svet.

Tiež je dobré, ak máte sprevádzajúcu osobu, ktorá bude počas samotného pôrodu Vaše priania personálu pripomínať a chrániť Vaše prostredie, aby ste sa Vy mohli plne sústrediť na pôrod.

Čítali ste asi knižku hypnopôrod 🙂 to je výborné! Možno sa skúste znovu pozrieť na tie cvičenia.

Dovolím si tvrdiť, že každý si vie vizualizovať (pretože náš mozog myslí v obrazoch), len niekomu to ide ľahko a niekto na to potrebuje viac trénovať. Ak by Vám to i tak nešlo, no chceli by ste to skúsiť, zvážte kurz, tam sa to všetko učíme 🙂.

Táto mentálna príprava v hypnopôrode mnohým maminkám pomôže práve v tom, že ich nerozhodí prostredie a ľudia s ktorými počas pôrodu prídu do kontaktu.

Držím palce!


Mgr.Hana Rollová
Lektorka kurzov Hypnopôrod Slovakia™
hana.rollova@gmail.com
tel: 0917480077
www.hypno-porod.sk
www.hypno-porod.com/facebook