Mám strach znovu otehotnieť. Čo s tým môžem robiť?

Zodpovedané
1. nov 2018

Dobrý deň,

od môjho pôrodu prešli už 2 roky aj mesiac. Tehotenstvo bolo rizikové a celých 9 mesiacov som bola odkázaná na lôžko.

Mala som veľký problém s telom, kvôli tomu som aj často ležala v nemocnici. Pôrod bol prirodzený, vyvolávaný dvoma "rozbuškami" a niekoľkokrát mi bol podaný aj oxitocín.
Rodila som 18 hodín a bolo to strašné.

Vždy som chcela veľkú rodinu, ale po tomto zážitku mám strach viac otehotnieť. No roky idú, mám 32 rokov. A čakať dlho nechcem. Chcela by som to všetko brať viac pozitívnejšie.

Dcérka je zdravá, jasné že to stálo za to, ale už mám veľký strach to znovu zažiť.

Pomôžete mi?

Ďakujem za vypočutie a za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

úplne Vám rozumiem! A viem, že ten strach je naozaj veľký. A u Vás asi o to väčší, že tehotenstvo bolo rizikové.

Ja som sa tiež veľmi bála do toho vstúpiť znovu. No vedeli sme s manželom, že určite ešte jedno dieťatko chceme a presne ako píšete, čas beží, takže už nebolo na čo čakať.
Bolo pre mňa nepredstaviteľné, aby som opäť zažila to, čo pri prvom pôrode. Preto som sa na druhý pôrod pripravovala inak, dostala sa k hypnopôrodu, hľadala informácie. A až vtedy som postupne zisťovala, čo sa vlastne pri prvom pôrode dialo a prečo a že chyba nebola v mojom tele!

Vďaka hypnopôrodným technikám som našla dôveru v seba a v to, že moje telo je na prirodzený pôrod stavané a dokáže porodiť bábätko ľahko a pokojne. Som neskutočne vďačná za tento zážitok a želám každej žene aby mala nádherný a posilňujúci pôrod. A nebojte sa, dá sa to 🙂 aj po takej skúsenosti akú máte. Naozaj to nie je jedno ani pre nás, ani pre detičky, akým spôsobom rodíme.

Rada by som Vám viac pomohla, no bolo by to na dlhšiu diskusiu a na to tu, v tejto poradni priestor nie je.

Môžete ma kľudne kontaktovať na mojom e-maily.

Želám krásny deň!

Mgr.Hana Rollová
Lektorka kurzov Hypnopôrod Slovakia™
hana.rollova@gmail.com
tel: 0917480077
www.hypno-porod.sk
www.hypno-porod.com/facebook