Po 5 rokoch snaženia sa na sone objavil prázdny gestačný vak. Môže sa ešte objaviť plod?

Zodpovedané
12. feb 2021

Dobrý večer,

po 5 rokoch snaženia sa o bábätko som si na digitálnom teste 22.1.2021 našla výsledok + 1-2. Nakoľko som za tých 5 rokov mala 3x missed abort, objednala som sa na súkromné USG. Poslednú menštruáciu som mala 29/12/2020 (cyklus 25 dní) a dnes na sone bol len prázdny gestačný vak.

Môže sa ešte objaviť plod?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa menštruácie by ste už mali byť cez 6.týždeň, takže by už malo byť vidno žĺtkový váčok minimálne.

Každopádne je možné, že ste otehotneli neskôr a preto určite je na mieste ultrazvuková kontrola o týždeň.

Dr. Rybanska