Prázdny gestačný vak a strata príznakov

zoe19
9. aug 2021

Ahojte dámy. Pátram po skúsenostiach, nakoľko mám pocit že sa zbláznim.
Posledná ms 19.6.2021- snaženie sa o bábätko od 1.7.-8.7. teda počas celej ovulácie. ( Tak ako mi to nariadil lekár).
Menštruácia mala prísť okolo 20-22.7. - nedošla ale lekár mi dal jasne inštrukcie po tom ako mi bude meškať menzes 5 dní urobiť si test a následne nato prísť o 10 dní..
Šla som k nemu teda 3.8.
Na USG nebolo vidno nič, vraj iba gestačny vak a skonštatoval že to bude 50 na 50. Podľa Ms som v 6+4tt ale podľa Usg je veľkosť vačku len na 4+3tt .. čo podľa mňa odpovedá tomu kedy sme sa začali snažiť .. lekár mi dokopy nič nepovedal, ale hneď ma naordinoval na kyretaz ak '' to " nenarastie. Mám prísť 13.8. a že sa uvidí.
Podľa mňa ako prvé šla som tam skoro, ale teraz je oveľa horšie jedno a to že som úplne na prášky, aj keď to neprospieva ani jednému ani druhému..neviem si pomôcť. Prečo zrovna hneď kyretaz, keď mne to vychádza dobre? Máte skúsenosti žeby to bolo oka? Prešla som všetky fóra, je to celé 50 na 50.. poraďte mám tam ísť skôr ako v piatok?
Dnes ráno prišla ďalšia rána.. nekrvacam ale stratila som
úplnee pmoj jediný príznak a to bolenie pŕs a to som mala problém posledný týždeň aj spávať čo má tak boleli.. môj strach sa iba zdvojnásobil..už si neviem rady.. možno hľadám iba podporu.. lebo doma mi všetci hovoria že to bude dobre.. no ja sa cítim prazdna ako nikdy.. a to po fyzickej aj psychickej stránke

pininka1
9. aug 2021

@zoe19 drzim ti prsty, hlavne malo stresu ak sa da, mne este v 8tt nebolo dokopy nic vidiet,.a v 4tt neviem co tam chcel vidiet. Snad bude vsetko ok.

snehulak77
9. aug 2021

@zoe19 držím ti palce. Podľa poslednej menštruácie ti vypočítal termín správne, takto sa pre účely tehotenstva počíta. Ale mohlo dôjsť k oplodneniu možno aj neskor, mimo ovulácie a pod. Napr moja mi povedala, keď som bola v 8tt podľa menzesu, že ak bola posunuta ovulácia a k oplodneniu došlo neskôr ako v strede cyklu, tak ešte nemusí nič, čo by potvrdilo pekne tehotenstvo, vidieť. Takže zatiaľ nevesaj hlavu, uvidíš neskôr. Snaž sa nestresovat, aj keď to je podľa mňa zbytočná veta, my ženy sme proste také, ja by som tiež na to nemohla prestať myslieť. Držím päste, nech to vyjde 🤞🤞🤞

bobco13
9. aug 2021

@pininka1 neboj sa a ver tomu,že to dobre dopadne,presne toto iste som mala aj, tá bolesť pŕs keď prešla o pár dní sa vrátila.Na sono bolo ešte skoro.Držím palce...

zoe19
autor
9. aug 2021

@snehulak77 mávam horšie a lepšie dni, dnes je jeden z tých horších, hneď v piatok ma naordinoval na lačno a keď nič tak objednať na kyret.ale prečo? Veď môžem čakať nie? Je to hlúpe ak tu kyret odmietneme? Však je čas ešte nato aby som to zničila nie? 😭😭

pininka1
9. aug 2021

@bobco13 to si chcela asi autorke napisat,ze?

snehulak77
9. aug 2021

@zoe19 mrzí ma to, veľmi. Nemám skúsenosť s týmto, ale čítala som viackrát, že baby odmietli. Možno sa nejaká ešte vyjadrí. Poprípade, na priamu platbu skus ešte iného gynekológa ako konzultáciu. Za to nič nedáš

fleur1111
9. aug 2021

@zoe19 ja som síce po umelom, ale keď som sa v centre pýtala, prečo okrem vaku tam nie je vidno aj niečo iné (bola som v tom týždni čo ty), tak mi odpovedali otázkou či nechcem “od neho” už rovno maturitné vysvedčenie. Mám byt rada, že tam je vak a aj tak bolo, na ďalšej kontrole už pekne začal rast.

vandica
9. aug 2021

@zoe19 ahoj, podľa MS by si mala byť teraz 7+2tt nie 6+4tt. Či to bolo vtedy keď si bola u lekára? Počkaj do toho piatka, možno sa tam už niečo objaví. Ale u mňa vymiznutie príznakov bolo v dvoch prípadoch to čo nechceš počuť... Držím palce ✊

fleur1111
9. aug 2021

@zoe19 a tie prsia... to bola kapitola sama o sebe 🙈 jeden deň boleli a potom zrazu prestali, za pár dni začali bolieť znovu. Teraz je všetko ešte neisté, musis rátať s každou možnosťou bohužiaľ. Ak sa to neudrží a odíde, z nejakého dôvodu nebolo embryo kvalitne. A možno začne rast, uvidis a drzim palce 🙂

miskamicha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pseudomonas87
9. aug 2021

@miskamicha ale je to pravdiva odpoveď....bohužiaľ. keď dôjde takto skoro k zástave vývoja embrya, s najväčšou pravdepodobnosťou tam bola genetická chýba a príroda to vyriešila sama.

Autorka....nič ale nie je stratené, naozaj môže byť, že na ďalšej kontrole už pekne bude vidno. kyret môžeš Samozrejme odmietnuť, a ešte určitý čas počkať.
Držím ti moc palce, nech všetko dobre dopadne.

miskamicha
9. aug 2021

@zoe19 ahoj. V prvom trimestri je to vzdy 50:50. Neviem aky mas cyklus...staci ze sa o par dni opozdila ovulacia a uz je to cele inak. Ked mas cyklus cca 28 dni tak ovulacne optimum je 9.-16.den, ale nemusi... treba pockat co bude 🙂 ja viem ze sa neda na to nemysliet. 60% tehotenstiev konci potratom,zial, je to velmi caste.mne sa to stalo 2x naisto a este raz vo februari 2021 ale to som uz neriesila. A ak by sa tam plodove steuktury neobjavili asi by som zatial s kyretom pockala, nemusel ta dr hned tak strasit, lepsie ked sa vycistis sama, kyret je chirurgicky zasah a v dalsom tehotenstve noze byt problem s krckom maternice kedze pri tom ho rozsiruju.
Drzim.palce aby na dalsej kontrole bola krasna fazulma uz s bijucim srdieckom ❤. A s tymi priznakmi... moze aj nemusi to nieco znamenat. Ja som teraz 19+2 / lekar nam uz nedaval sancu prirodzene, mne zlyhavaju vajecniky a muz ma hrozny spermiogram, mali sme uz ist teraz do IVF/. Takze aj zazraky sa deju. Od zaciatku bolo tak ze den dva ma prsia boleli, potom na 4 dni prestali, a tak sa to opakovalo, den dva mi bolo zle potom zas 4 dni nič, tiez som sa bala. Kupila som si fetalny doppler a toto mi veru pomohlo. Drzim.palce a nevesaj hlavu, ak to nevyjde teraz vyjde nabuduce. Velky uspech je,ze mozes otehotniet! 😊

zoe19
autor
9. aug 2021

@vandica 6+4 som bola 3.8.

pseudomonas87
9. aug 2021

@zoe19 podľa mňa to je skoro, ešte počkať treba.

miskamicha
9. aug 2021

@pseudomonas87 ja som narazala na odpoved lekara,ohladom maturitneho vysvedcenia😁😁😁

zoe19
autor
9. aug 2021

@pseudomonas87 tiež si to myslím , budeme musieť počkať do piatku a tiež skúsim iného lekára, aspoň konzultáciu.
Môj mi pri odchode povedal príďte v piatok na lačno,viete mám dovolenku potom chcem to uzavrieť. Bolelo ma to pri srdci, empatia na bode mrazu.

fleur1111
9. aug 2021

@miskamicha ja ich aj chápem, denne dostávajú stovky podobnych otázok a možno som to vystihla v čase, keď nemali náladu 🙈 ale brala som to tak, že šanca tam je a pockala som v klude do kontroly. Skôr mi príde drsnejšie hneď posielať na kyret.

naobedbuduspagety
9. aug 2021

@zoe19 ja keď som bola na kontrole v tomto týždni podľa ms, tak ani len ten vak nevidela lekárka. Teraz je všetko v poriadku. Zbytočne tak skoro strašiť, mne na pohotovosti povedali, že je najlepšie chodiť na potvrdenie tehotenstva okolo 8 týždňa. Dovtedy tam nemusí byť vidieť nič

fleur1111
9. aug 2021

@zoe19 zmeň do piatku lekára

miskamicha
9. aug 2021

@fleur1111 hej...ani autorku prispevku nemusel hned tak dr strasit...stacilo povedat ze tam este nic nevidim asi je skoro a pridte o tyzden. A vela robi aj kvalita na USG... ja dom bola 6+1 kvoli krvacaniu na pohotovosti a dr vravel ze dokopy nic nevidi iba mozno naznak embryonalneho polu, pricom moj dr 5+4 videl uz srdiecko. Ak.ma starsie sono moze to byt skreslene.

fleur1111
9. aug 2021

@miskamicha zvyčajne takéto odpovede mávajú starí paprdovia so sonom z čias minulých, ktorí majú svoj názor a meniť ho nebudú.

zoe19
autor
9. aug 2021

@miskamicha presne tak, hovorím si to nemôže myslieť vážne.tá posledná veta má úplne priklincovala k zemi. Keby mi to povedal je to 50:50 ale príďte o týždeň uvidíme . Ale on hneď toto. Sme rozhodnutí na kyret neísť, kým ma to nejako neohrozí, prípadne nepotratime skôr. Dievčatá , je mi tak ľúto každej ženy ktorá toto prežíva. Vzdy mi bolo , teraz, keď to prežívam sama, je to o to horšie , človek by to nečakal. Aj keď by asi mal, nikdy neviete čo bude na druhý deň.

zoe19
autor
9. aug 2021

@fleur1111 akurát že môj lekár má tak do 45 rokov Max. A je to súkromný lekár a výbava no, povedzme nieje ani najstaršia ani najnovšia.

fleur1111
9. aug 2021

@zoe19 tak tomu už vôbec nerozumiem, proste takto sa to neoznamuje, zatiaľ sa to vždy ešte môže zmeniť.

miskamicha
9. aug 2021

@zoe19 uvidis 13.8. Ak by to nevyslo teraz, tak vyjde nabuduce, a ak nie si spokojna s lekarom co ja by som asi nebola ak by mi.nieco take povedal,zmeň ho 🙂 drzim palce. Daj vediet ako to dopadlo

zoe19
autor
9. aug 2021

@fleur1111 neostáva mi nič iné len čakať.

miskamicha
9. aug 2021

@zoe19 ako som pisala vyssie...mne na pohotovoati dokopy v gestacnom vaku nic nevideli kvoli zlemu sonu, aj mi povedali ze nie je dobry stroj. Moj gyn ma spickovy ultrazvuk a je obrovsky rozdiel v zobrazeni. Cize fakt vyčkaj...mozno je to len v USG.

fleur1111
9. aug 2021

@zoe19 budem držať palce nech to dobre dopadne ☺️ Daj vedieť.

pseudomonas87
9. aug 2021

@zoe19 kľudne prejdi k inému,a budeš mať rovno aj druhý názor.
Ja som mala prvé MA, a druhé tehotenstvo ma objednali až v nejakom 9 týždni a to už bolo jasné . Drž sa.

luci_ba
9. aug 2021

@zoe19 no ak nebola presne odslwdovana ovulacia lekáromm nemusela si ju mat kedy si si myslela. Napríklad ja som to mala takto: posledna ms 8.3. pozitivny test 22.4. volala som na gyndu, objednala ma 29.4. hovorím jej to je strašné skoro, ja mavam 35-40 dňové cykly a sestricka nepočúvala, ze pridite. Jasne ze tam 29.4. bola len mini bodka, objednali ma na 12.5. a tam uz srdiečko. Teda ja to mam všetko posunute o 2 týždne. (a vobec toto ratanie s 28 dnovym cyklom mi uz lezie u doktorov na nervy). takze na tvojom mieste by som odmietla kyret, vyčkaj 2 týždne a je dost sanca ze tam bude plodik. držím palec 💕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre