Prebehla mi už ovulácia?

Zodpovedané
4. jan 2020

Dobrý deň,

mám 24 rokov a s partnerom sa snažíme o bábätko. Nechránený styk máme každý druhý deň. Poslednú menštruáciu som mala 19.12.2019. Mám 28 dňový cyklus, robím si ovulačné testy, no podla návodu sú všetky negatívne. Príznaky ovulácie nemám, iba som mala trošku tlak v podbrušku na ľavej strane 3 dni. Hlien vo veľkom množstve nemám žiadny. Iba občas trošku bledého riedkeho hlienu.

Prebehla mi už ovulácia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ovulačné testy nie sú spoľahlivým ukazovateľom ovulácie.

Bolo by vhodnejšie dohodnúť sa s vaším gynekológom na ultrazvukovom odsledovaní blížiacej sa ovulácie (kontrola zväčša medzi 10. - 12. dňom cyklu) a následne čo najpresnejšie naplánovať pohlavný styk.

Ak by váš gynekológ zistil, že vaše cykly sú anovulačné, je možnosť vyvolania ovulácie pomocou tabletiek. Tento postup sa však odporúča maximálne 3x a po opakovanom neúspechu navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.

Držím vám palce.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková