Je možné darovať vajíčka, keď má darkyňa žlčové kamene alebo odstránený žlčník?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

uvažujem o darovaní vajíčok.

Pri poslednom tehotenstve mi zistili autoimunitnú tyreoiditídu. Momentalne som skoro 4 mesiace bez liekov a najbližšiu kontrolu mám 1/2022

Po pôrode mi objavili zĺčové kamene, užívam Lagosu 2x denne. Nikdy predtým som nemala uvedené problémy. Len bežné detské choroby. Problémy sa mi objavili pri poslednom tehotenstve.

Prvé tehotenstvo bolo bez komplikácii - spontánny pôrod. Teraz som skoro 4 mesiace po 2. pôrode, ktorý prebehol sekciou a dojčím.

Je možné darovať vajíčka, keď má darkyňa žlčové kamene alebo odstránený žlčník?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk