Mám za sebou dva neúspešné vklady. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

takto pred rokom mi bola vyoperovaná 9 cm cysta spôsobená endometriózou. Našťastie všetky orgány ostali celé, dokonca popri OP bola preverená priechodnosť vaječníkov, ktoré boli plne priechodné.

Potom sme sa cca pol roka po OP snažili s partnerom otehotnieť prirodzenou cestou. Ale stále sa nedostavoval požadovaný výsledok, tak sme navštívili CAR. Spermiogram nebol veľmi ukážkový + moja endo., tak nám hneď doporučili IVF.

Robím všetko presne tak, ako mi v centre povedia. Prvý pokus neúspešný a už na 10. deň som začala špiniť (dostavila sa MS). Doktor ma ubezpečil, že výsledky (krv, hormonálny obraz, sliznica maternice) sú v poriadku, inak by nerobil vklad.

Ale rozhodol sa spraviť hysteroskopiu pre prípadný myóm alebo polyp. A nič, maternica čistá. Absolvovala som druhý transfer zmrazeného embrya s prídavkom lepidla. Tentokrát som začala špiniť na 12. deň po transfere a špinenie bolo sprevádzané bolesťou v podbrušku. Bol mi hneď nasadený Estrofem. 13. deň bol test negatívny a do večera som už krvácala.

Mám ešte jedno zmrazené embryo (posledné).

Aký je Vás názor na moju situáciu?

Čo by bolo vhodné podstúpiť pri hľadaní príčiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi ťažko zodpovedať na Vašu otázku, keďže neviem anamnézu. Endometrióza môže častokrát mať aj negatívny vplyv na embryo.

Odporúčam minimálne sa uistiť, že máte vyšetrenú reprodukčnú imunológiu.

Veľa úspechov prajem

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk