Pozitívne protilátky proti Zona Pellucida. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

z krvných testov mi vyšli pozitívne protilátky proti Zona Pellucida. Na žiadanke k reproimunologickému vyšetreniu mám napísanú hodnotu 1,33. Na viacerých internetových stránkach som sa ale dočítala, že hranica pozitivity je až 10.

Aký máte na to názor vy?

Je to číslo také, že musím podstúpiť nejakú liečbu?

Za pozitivitu údajne môžu aj prekonané zápaly. Pred takmer rokom som mala silný zápal močových ciest a liečila som sa antibiotikami.

Môže byť toto príčina vyskočenia protilátok?

Dá sa takáto pozitivita liečiť aj nejako inak ako kortikoidmi?

Podľa mňa nieje taká vysoká, aby som zbytočne potláčala celý imunitný systém.

Ďakujem

Dobrý deň,

liečbu kortikoidmi sa nemusíte báť. Obyčajne sa podávajú nízke dávky, ktoré naozaj pomáhajú pri liečbe neplodnosti a následne hrajú dôležitú úlohu v prevencii včasného potratu.

Držím Vám palce

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk