Má Ostružina malinová vplyv na gestačný diabetes?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

som na začiatku 38. týždňa a pred pár dňami som začala piť čaj z Ostružiny malinovej. Od 25. týždňa mám zistený gestačný diabetes.

Má tento čaj vplyv aj na glykémiu?

Spozorovala som, že keď ho pijem, tak mám hodnoty glykémie aj po odskúšaných jedlách oveľa vyššie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

aby som sa priznala, tak som sa nikdy nestretla s podobným problémom. Nenašla som k tomu ani žiadne informácie.

Avšak nemyslím si, že by čaj z listov maliníku glykémiu ovplyvnil.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com