Pomohol vám čaj z ostružiny malinovej?

barborahavrilova
5. okt 2020

Ahojte pili ste caj z ostruziny malinovej (malinnik)? Pomohol niekomu pocas porodu alebo je to placebo efekt?

diaalex
5. okt 2020

@barborahavrilova no ja som neporodila skôr 😀 neviem aký mal mať účinok

evkakozickova
5. okt 2020

@barborahavrilova a aký má mať účinok ? Načo je dobrý ?

adamadent
5. okt 2020

Píla som ho tri týždne pred TP prenášala som 11 dní. Bolesti jak sviňa.

amelia89
5. okt 2020

@barborahavrilova tak realne to nevies posudit ci to co si robila aj naozaj pomohlo. To by si sa musela vratit v case a nerobit to a porovnat🤷🏽‍♀️
Ja som pila nalinovnik, lanove semienko, datle, vsetko som robila 😂 Prenasala som az do 41+2 ale porod bol prirodzeny a v podstate celkom rychly 🙂 Urcite aspon na tvoju psychiku to zmysel ma,ze pre to robis vsetko co vies 🙂

drozdajkahra
5. okt 2020

Tiež som pila a neporodila som skôr, porodila som až po vyvolavacke týždeň po termíne, ale pila som aj po pôrode že vraj sa skôr maternica stiahne, neviem či to fungovalo, neuškodilo

ajka0207
5. okt 2020

@barborahavrilova keďže dva krát to isté dieťa nerodí nikto, tak nikto nevie posúdiť či to pomohlo alebo nie. Ja som pila, mala som oba pôrody krásne, rýchlo som sa zahojila, ale možno by boli také aj tak.

selu11
5. okt 2020

Nejde o to, že by sa dieťa narodilo skôr a nehrozilo vyvolávanie, bylinka ovplyvňuje panvové svalstvo. Pôrod by mal byť ľahší, ale na isto to nemôže vedieť naozaj nikto.

090255
5. okt 2020

Ja som si ho kúpila a nestihla ani vypit😀

miadi
5. okt 2020

Pila som ho od 32tt ku koncu teho na litre. Porod trval 37h kontrakcii 4 dni po TP ze to malo nejaky efekt nemyslim. Ale ked ho chces pit neuškodi.

mitako
5. okt 2020

Sestra ho pila pred prvym porodom, prenasala 3 dni, porod vyvolany vyvolavackou, takmer 36 hodin bolesti a malu museli nakoniec zvonom tahat. Ja som nepila nic, porod sa mi spustil o dva dni po termine prirodzene, od prvych kontrakcii porodene za 10 hodin, zotavila som sa rychlo. Takze podla mna pitie prinasa len placebo efekt. Neublizi, ale zrejme ani prilis nepomoze :D. Kazdopadne zelam rychly a bezproblemovy porod a skoro zotavenie, ci uz s cajom alebo bez neho 🙂

miriam11
5. okt 2020

@barborahavrilova keď som bola 2 dni po termíne, večer pred spaním som si ho spravila. Nadránom rýchlo do nemocnice, predčasne odlucovanie placenty, masívne krvácanie. Ci to spôsobil čaj netuším...

25majka
5. okt 2020

Zacalavsom ho pit v 34 tyzdni, pila som ho kazdy den, rano som jedla ovsene vlocky s lanovymi semienkami a skoricou(ale to som jedavala bezne) a v 35 tyzdni som porodila....praskla mi voda, po hodine prisli mierne bolesti a do hodiny som porodila, bez epiduralu, bez klystiru, prirodzene rychlo....ale neviem ci to bolo cajom, pri druhom tehotenstve som uz neriskovala, nepila som ho...v 38 tyzdni som porodila, do pol hodiny od prasknutia vody

mimkao
5. okt 2020

@barborahavrilova pila som, aj z ostružiny, aj z alchemilky týždeň aj niečo, malý sa narodil 36+3.
Všetky deti dovtedy prenášané a pôrody vyvolávané.
Za mňa funguje.

bavlnka92
5. okt 2020

chutí dobre :D iné účinky som nepostrehla..

ivka21
5. okt 2020

Lenže to není na vyvolanie pôrodu alé na uvoľnenie svalstva aby sa lepšie rodilo. Ja som pila 3 týždne a aj lanové semiačka som jedla a prvorodicka bez na strihu ake tlačila som pol hodiny. Takže ťažko povedať ci je to z čaju ci som mala len šťastie. Ale pri druhom si budem dávať tiez

kubkovamama
5. okt 2020

@barborahavrilova pila som pred druhym pôrodom,ale pochybujem,že to malo nejaký účinok..Pôrod bol síce rýchli a zmákla som ho fajn..no nepripisujem to malinovniku.Skor kombi psychiky a všetkých ostatných "pomôcok".Cca v termíne som chodila na 8me po schodoch,drepovala,teplá sprcha,masáž bradaviek.Dcera sa narodila 2 dni pred termínom.Ak teda sa pýtaš kvôli tomu ako si pomôcť k rychlejsiemu resp.k vyvolaniu pôrodu.Babatko aj tak vylezie až keď uzná za vhodné.😉Ale na psychiku hlavne prvorodičiek sú to celkom fajn postupy si myslím.Keby som to vedela pri prvom..to som bola v strese,priam až vydesená.

kiki68
5. okt 2020

Ja sice po jemnom vyvolani takym motuzkom som mala dost rychly porod, take tie fest bolesti iba cca 5 hodin. Dokopy od prasknutia vody 8 hodin. Ci pomohlo neviem, ake rychle to bolo teda.

sazumak
5. okt 2020

Pila som pri strednej a najmladšej dcérke, pôrody boli super rýchle, došla som otvorená na 7-8. Robila som si ale čaj z čerstvých listov lesných malín.

andulka1988
5. okt 2020

Pila som ho a porodila v termine,ale poskedny tyzden som sa viac hybala umyvala okna,chdila casto schody umyvat .... a ine aktivity 🙂

bobricek1979
6. okt 2020

Nie vôbec ešte som prenášala 2tyzdne a nakoniec sekcia v 42 tt

brigib
6. okt 2020

@barborahavrilova mne nie a pila soˇ aj alchemiku. Porod mi vyvolali

miskamichalka
13. okt 2020

:D ak si prvorodička nič nepomaha. Ja som užívala malinik, ľanové semienka, cvičila som s aniballom (30,5cm) a pôrod? Pondelok odtekala voda utorok kontrakcie brutálne bolestivé a v stredu ráno o 3 pôrod. Môžeš robiť čo chceš... Každá žena je iná jedna neužíva nič a ani necvici a porodí do hodiny a niekto sa snaží robí všetko a vyfasuje brutálne bolesti a hlavne dlhé :D ale psychicky som šla na.porod s tým že som 100% pripravená.. no nespoliehaj sa na nejaký smiešny caj

monika446
27. nov 2020

@mimkao Ahoj môžem sa opýtať keď sa ti narodil maly tak skoro bol aj v inkubatore?

mimkao
27. nov 2020

@monika446 nie, nebol. Lebo váhu mal veľmi dobrú.

monika446
27. nov 2020

@mimkao a akú mal ak môžem vedieť? Tak už pekne dychal sám nepotreboval kyslík? Lebo hrozí aj mne zrejme skorší pôrod som 35 +4 a bojím sa že mňa pošlú domov a malú si tam nechajú...

mimkao
28. nov 2020

@monika446 Mal 3150g 47 cm. Dýchal sám. V podstate ho brali za donoseného.

Neviem, či ti to pomôže, ale ja som teraz pri poslednom tehotenstve bola otvorená na 1cm už od 16tt. Pchali do mňa hormóny a musela som poctivo ležať, lebo sa mi stav stále zhoršoval a celý čas som počúvala, že porodím predčasne a nakoniec som porodila až teraz v stredu, deň pred termínom. A to už s tým, že som si posledný deň pred pôrodom začala vo veľkom variť alchemilku.
Takže, aj keď to vyzerá všelijako, vôbec nie je isté, že porodíš predčasne a mozes nakoniec ešte aj prenášať.

monika446
28. nov 2020

@mimkao ďakujem 🙂 ako zatiaľ sa neotvaram len malá tlačí hlavickou a niekedy až tak že ani na wc od bolesti nemôžem ísť ... tiež mam kľudovy režim nakazany ale keď mi ke dobre tak si porobim čo treba.. A tiež sa obávam že nakoniec ešte prenášať budem tak tiež chcem čajík začať piť ... len neviem či až od ukončeného 36tt?

ajsha123
28. nov 2020

Malinnik je čaj na uvoľnenie panvového svalstva, aspoň čo ja viem. Mne skoro každý pôrod vyvolávali, lebo ja som ja. Ale posledne 2 pôrody som ho pila, teda predtým a po začatí pôrodu som sa otvorila pomerne rýchlo a rodila bez jediného natrhnutia. Ja si myslím, že to pomohlo.

hankaa19
17. nov 2022

Ahojte, celkovo tie informacie ako citam krizom krazom po konikovi su take nic hodné, niekto napise pila som ho od 37 tyzdna a nepomohol a nakoniec z autorky vypadne info ze ho pila 1 salku denne a podobne,,, necudujem sa ze nepomohol,.. kazde telo a tehotenstvo je ine prebieha inak cela ta biochemia, psychika, atd... Niekto kto sa prirodzene otvara a ma napr cs skore v 36 tyzdni 3 ci 5 ano mal by davat pozor na davkovanie napr malinoveho caju,, je ine ked zena ktora ma cs skore 0 v 36 tyzdni,,, niektore zeny nepiju, necvicia, nic specialne a vravia ake je to zbytocne ze sa nenatrhli a podobne, zase plati niekto nema ani strie lebo ma dobru genetiku pokozka vytvara dostatok elastanu a podobne tym padom napr aj hradza je pruznejsia,.. A druha zena take stastie v genetike nemusi mat a jednoducho jej pomoze ten aniball a ine babske metody, ci uz fyzicky alebo aj len psychicky ze sa snazi mat nad porodom troska pocit ze to ma pod kontrolou a spravila male kroky pre seba a babatko, nikto nikoho nech za to nekritizuje, neporovnava sa, ani ta sama zena nema kazde tehotenstvo ci porod ako cez kopirak,, ja napr. Mam nezrele porodne cesty cs 0 🤦‍♀️ takze ziadne ze jedna salka denne a podobne.. Nalievam sa tym malinovym cajom asi 3-4 krat denne vobec neriesim davkovanie hlavne ho vypit rano na obed a vecer, do toho teda som si kupila aj tinkturu z malinovnika a kvapkam si to do pitia rozdelene na 3 davky,. Vobec ziadne problemy to nerobi kedze v mojom pripade tie cesty nejsu v nejakom stadiu uz prirodzene rozbehnute, doktor po 2 tyzdnoch cs skore v na konci 36 tt stale 0 😄 tak som si po debate s nim kupila este aj alchemilkovy caj, lanove semienka si rozmixujem na muku davam cca 25 gramov a pol lyzicky krystaloveho cukru rozomelem a zalejem horucou vodou cca deci vody necham. Trosku vychladnut a vypijem takto je to fakt aj chutne 👌 aj teda semienka mozu napucniet a zaroven telo dostane z nich ziviny co je dobre aj pre babatko (nestaci ich len zjest v celku vela zien si tieto informacie nedostuduje a potom - ano nefunguje) mozem povedat ze na krcok a tak to cele ucinok nema ani dlhe prechadzky,... Su to veci ktore sa mozu zmenit zo dna na den ale nebat sa cajov a podobnych veci, vidim ze mne to napr "nepomaha" na dozrievanie tych ciest ale na odporucenie aj lekara cvicim s aniballom a tam je vidiet ako naozaj tie cesty su coraz pruznejsie aj hradza, ci je to cajmi a inymi vecami sa 100 neda tvrdit urcite maju svoju rolu aj hormony a psychika, ja mam velku traumu z prveho porodu akutnou sekciou kedy maleho museli hned vytiahnut a ozivovat,, cize po zahlaseni lekara cs skore 0 a ak sa to nebude menit hrozi druha sekcia takze nekritizujte zeny ktore sa snazia nieco pre seba spravit a skor ako zena zene podajte radu a neosocujte, porod samotny je komplikovany proces a vela zalezi aj na porodnikoch aj vsetkom okolo co zenu ovlyvnuje ale nech ide kazda do porodnice s tym ze spravila to co povadzovala za spravne pretoze iba na nej je porodit babatko lekari a spol jej v tom mozu len pomoct ale vsetka praca je na zene

sasha871
16. nov 2023

@sazumak ahoj ako si pila ten cajik a kde to zohnat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre