Rozbehne sa mi pôrod bez pomoci?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

v pondelok som bola v poradni v nemocnici, kde budem rodiť. Krčok je na 1,5 cm, otvorená pre 1 prst, termín podľa menštruácie bol 15.3.2023. Dnes som bola v pôrodnici znova a v správe mám napísané, že pôrodné cesty sú pripravené, krčok 1 cm, otvorená pre 2 prsty, no primár ma ešte poslal domov. Vraj v nedeľu mám prísť znova.

Je možné, že by sa to aj rozbehlo do nedele?

Bolesti CTG nezaznamenalo. Mávam bolesti v krížoch, ktoré prejdú do podbruška a celé brucho mi stvrdne ako kameň. Niekedy je to častejšie, niekedy menej. Je to už každý deň takto. Bojím sa trošku vyvolávania, je to vraj bolestivejšie.

Prvý pôrod som mala predčasný pred 9 rokmi.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v krížoch, podbrušku a tvrdnutie brucha sú znakom toho, že sa niečo deje. Telo sa pripravuje na pôrod.

Pôrod sa môze rozbehnúť kedykoľvek. Poznáte to podľa toho, že bolesti budú intenzívnejšie a v pravidelnych intervaloch.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com