Ako sa zmieriť s tým, že nikdy neporodím dievča?

Zodpovedané
29. aug 2019

Dobrý deň,

mám zvláštny problém, s ktorým si už dlhšie nemôžem dať rady.

Som typ človeka, že keď si niečo zmyslím, tak to musím mať. Ide o to, že by som chcela dcéru. Porodila som už 4 chlapcov (jeden nám žiaľ zomrel pred pôrodom). Neviem sa zmieriť s myšlienkou, že dcéru mat nikdy nebudem.

Čakáme bábätko, nemám potvrdené pohlavie. V piatok sa lekárovi zdalo, že je to chlapček. Neviem sa s tým vôbec zmieriť. Brat sa v sobotu dozvedel, že čakajú dievčatko a to ma už úplne položilo. Máme úplne rovnaký termín.

Ako sa zmieriť s tým, že u nás dievčatko nikdy nebude?

Muž toľko deti ani nechcel, no skúsil kvôli mne. Nesmierne si to vážim. Nechcem, aby bol on sklamaný, že mi jednoducho túto vec nemôže splniť. Vážim si, že mám synov, som neskutočne šťastná veľmi ich ľúbim.

Mám pocit, že tá túžba mi ničí dušu. Mám z toho depresiu, na nič iné myslieť nemôžem. Nemôžem to z hlavy dostať. Tento stav trvá 3 - 4 roky a sama mám z toho zlý pocit no nepomôžem si.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Vidím, že vaša túžba je veľmi silná. Stále ste dúfali a mali nejaké očakávania, ktoré sa nenaplnili.

Zmieriť sa znamená prijať veci také aké sú. Nemať očakávania. Zamerať sa na to čo máme, nie na to, čo nemáme. Niekedy to je však veľmi ťažké.

Zdá sa, že váš stav už trvá dlho a myšlienky s tým spojené vás oberajú o energiu a trávite nad nimi veľmi veľa času.

Odporúčam vám navštíviť psychológa.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com