Pohlavie bábätka

taniles
3. mar 2022

Ahoj dievčatá...
V podstate sa potrebujem len vyrozprávať a uľaviť si... Čakáme 3 bábätko plánované a Dr. mi oznámil ,že dievčatko....Keďže doma už mám dve dievčatá ostala som trošku sklamaná dúfala som ,že do tretice by mohol byť chlapček keďže viacej už neplánujeme ...samozrejme som si poplakala a sama sebe nadávala ,že ma to tak dáko vzalo keď som bola celý čas nastavená že mi na pohlaví nezáleží ....samozrejme som rada , že je všetko ok a zdravé ale mám zlý pocit sama zo seba ,že sklamem okolie keďže skoro každý mal poznámky ako to už musí byť chlapec....manžel stále tvrdil ,že mu to je jedno nech je zdravé ale viem ,že aj on ostane sklamaný keď mu poviem aj keď to nepovie nahlas tiež dúfal v chlapčeka...mate skúsenosť s takými zmiešanými pocitmi ?verím ,že na všetko zabudnem keď sa narodí...

anjelicek26
3. mar 2022

Zmiesane pocity su uplne normalne a ano vsetko bude ok, ked sa malicka narodi. Ked clovek v hlave planuje a sniva o urcitom pohlavi a je to ine - mierne sklamanie sa proste dostavi. Veci ktore mohli byt - a nebudu... netreba to brat tragicky, pocity treba aj akceptovat, predychat a potom sa zasa naplno tesit s vyhod, ktore zasa prinasa mat doma rovnake pohlavie... od oblecenia cez vybavicku kruzky...

pribinak
3. mar 2022

Sklames okolie? Čo ty žiješ v Pakistane? Každému by som oznámila, že čakáme ďalšiu krásnu zdravú princeznú a tvoj muž bude ako kráľ v rozprávke

lenvam
3. mar 2022

@taniles áno prvé som bola skalopevne presvedčená ze dievčatko, keď mi Dr oznámil ze chlapec skoro som odpadla. Úplne nešťastná. Druhé som nechcela vedieť (myslela som si ze mi je to ozaj jedno) ale keď mi po ne plánovanej sekcii oznámili ze dievčatko ešte 2 mesiace som na ňu cumela ci je ozaj moje dieťa.Neboj nič aby dcéry nemali potom samých synov😉 si to vynahradite

anjelicek26
3. mar 2022

@lenvam u nas je to tak, ocino mal tri dcery a teraz ma 5 vnukov a len tri vnucky...

domireb
3. mar 2022

@taniles prečo ti vôbec záleží na tom, čo povie okolie? Dnes (v dobe IVF, vkladov, neúspechov, adopcii) čo mať vlastné dieťa je dar? Či dievča, chlapec,jednorožec.. zvysoka sa vy...hento na okolie.
Iná vec je, ak vy dvaja ste dúfali v chlapca, to už poradiť neviem, ako sa s tým vyrovnať,ale je to vaše dieťatko,vravíš, že plánované, budeme ľúbiť rovnako ako dve staršie dievčatá .. skús v tom hľadať pozitíva, ako že sa spolu vyhrajú, budú držať spolu, máš výbavičku

danieli
3. mar 2022

Na svete je krasna prave ta rozmanitost, ze niekto ma len dievcata a niekto vlasy rysave a niekto ma modre oci, preco by sme mali mat vsetko ako v katalogu? Otec mama syn dcera dom zahrada pes?

taniles
autor
3. mar 2022

@anjelicek26 u nás tiež ocino 3 dcery a teraz 6 vnučka bude 😀 žiaden chalan..

sirka9
3. mar 2022

nuz, co na to okolie, to je to najhorsie co mozes riesit. hold, tatino syna urobit nevie asi 😁 ale nezavidim mu, 4 baby mat doma 😁 ( samozrejme v dobrom) . ber to tak, je zdrava? je. moze lozit po stromoch? moze. a otcovia a dcery, to je proste rozpravka. a jemu to je jedno.

cyberk
3. mar 2022

ten pocit budes mat uz nafurt toho sa nezbavis len si zvyknes..., ale po par rokoch sa na tom aj s dievcatami zasmejete 🙂 🍀

taniles
autor
3. mar 2022

áno ja viem a si uvedomujem že je to blbosť riešiť čo na to okolie....preto si sama sebe nadávam že som blbá len je ťažko ovplyvniť tie hormóny ale verím že bude dobre keď to už budú aj dievčatá brať že bude sestrička... ďakujem za povzbudenie

barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taniles
autor
3. mar 2022

@barboraamatejko tak asi vieš moje pocity...ked si v rovnakej sitiuácií...tešim sa jasne ale presne to okolie...a keď povieš že dievča tak každý nahodí ľútosť...a verím ti že manželová reakcia ta asi sklamala kus to by ma dorazilo asi tiež taká reakcia...veď za pohlavie môže stále chlap haha

taniles
autor
3. mar 2022

@barboraamatejko a nádej myslím že ani náhodou nebude haha bolo zreteľné zrnko tam sa nikde neskryjú guľky😀

beata110
3. mar 2022

@taniles ahoj daj recept ako sa vam to podarilo 😊 my planujeme druhe a chceli by sme dievcatko kedze chlapca uz mame. Samozrejme hlavne nech je zdrave. 😊

erikavasilova
4. mar 2022

Ahoj 🙂
Ja mam úplne iné tehotenstvo ako prvé tak som dúfala že to bude dievčatko keďže prvého mame chlapca
A na ultrazvuku bolo vidieť ďalšieho chlapca ( zatiaľ 🤷‍♀️ )
Ostala som trochu sklamaná, ale nevadí hlavne nech je zdravé ;)

taniles
autor
4. mar 2022

@beata110 no keby boli recepty....susedka čaka tretieho chlapca a je tiež kus z toho taká smutná...sme sa smiali že si cez plot vymeníme 😅

nika0204
4. mar 2022

@taniles my sme tri sestry ocko bol jak kral styri zeny doma😂a ja som teraz tehotna a moj ocko len kazdemu ze bude chlapec sa vytesuje😂😂ze by sa dockal chlapa v rodine. Ja by som tiez chcela radsej tri zienky ako chlapov😂😂my tri sestry to je na nezaplatenie uzasny vztah mame❤️

beata110
4. mar 2022

@taniles haha aj to je riesenie😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre