Mám druháka a chcem chodiť pracovať na dvojtýždňové turnusy do cudziny. Neublížim mu?

Zodpovedané
16. jún 2020

Dobrý deň,

rozmýšľam nad prácou v zahraničí s dvojtýždňovými turnusmi. Mám syna druháka, s ktorým chodím k psychologičke (nočný strach, očný tik, nervozita, výbušnosť).

Nad touto prácou rozmýšľam už dlho, lebo tu ma nič nenapĺňa a chodím vyčerpaná z práce a denného cestovania. Doma bývam nervózna.

Je vhodné odísť na takýto čas vzhľadom na vek a povahu dieťaťa?

Neublížim mu tým ešte viac?

S otcom má veľmi dobrý vzťah.

Ďakujem

Dobrý deň,

synčeka nepoznám, ani povahu a príčiny jeho psychologických problémov, preto sa neodvážim povedať ako by zareagoval na takúto zmenu.

Mnohé záleží na vašom vzťahu, výchove, doterajších skúsenostiach, na tom ako je senzitívny na zmeny, aké zdroje má, ako doma fungujete atď.

Verím, že pri správnej príprave a intervencie je možné to zvládnuť. Určite sa poraďte so psychologičkou, ku ktorej chodíte, ktorá pozná jeho stav a osobitosti.

Určite je dôležité, aby ste sa aj vy cítili dobre, spokojná a naplnená. Ak nemáte radosť a energiu vy, nemôžete ju posúvať ďalej.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com